Urkund


urkund ile ilgili görsel sonucu

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca URKUND (İntihal Tespit Programı)'a abone olunarak kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. ( Üyelik işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için Urkund sistemi üzerinden tüm akademik personelimize davet maili gönderilmiştir. Bu maildeki linke tıklayarak üyelik sürecini aktifleştirebilir, kendi hesap bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.)

URKUND bir PrioInfo AB markası olup PrioInfo AB tarafından geliştirilmiştir. PrioInfo; bilgi trafiği açısından yoğun organizasyonların ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecek 25 yıllık yazılım tecrübesine sahiptir. İsveç merkezli, 8 ülkede ofis bulunduran 15 yıllık pazar geçmişine sahip olan URKUND, Avrupa’nın pazar lideri bir yazılım programıdır. İsveççe de URKUND; intihal anlamına gelmektedir.

Erişim linki:
http://www.urkund.com/tr/


Urkund Kaynakları
URKUND sistemine gönderilen dokümanlar üç farklı kaynak üzerinden araştırılır ve karşılaştırılır.
- Internet
- Akademik yayınlar
- URKUND arşivi


URKUND sistemi sürekli olarak 50 milyar web sayfası, kendi kapalı arşivinden 14 milyonun üzerinde öğrenci raporları, farklı bilgi depolarından 300 milyonun üzerinde raporlar ve bunlara ek olarak 100 milyon kitap, makale haber ve periyodik yayınlar üzerinden araştırma ve benzerlik tespitinde bulunmaktadır. Benzer şekilde Türkçe kaynaklarda da erişime açık olan veri tabanları, üniversitelerin yayınları ve tez havuzları üzerinden de araştırma yapmak mümkündür.

Urkund Hızlı Başlangıç Klavuzu

Urkund Sunum

Urkund Duplicate (Sisteme Birden Fazla Yüklenmiş Dokümanların Silinmeden İntihalinin Engellenmesi)