Abone Olunan Veritabanları


Veritabanları ile İlgili Yasal Uyarı !

Değerli Kullanıcılarımız,
Amasya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, yayıncı ve firmalarla yaptığı lisans anlaşmaları ile bazı elektronik veritabanı ve dergi paketlerine abone olmuştur. Bunun yanında, abone olmadığımız diğer elektronik kaynaklar da verilen deneme süreleri içerisinde kurumumuz çalışanlarının kullanımına sunulmaktadır. Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, veritabanlarının Amasya Üniversitesi’ne geçici bir süre için veya tamamen kapatılmasına yol açabilir. Bu tür problemleri engellemek için aşağıda belirtilen kurallara uyulması gerekmektedir.
İZİN VERİLENLER
-Belirli sayıda basılı veya elektronik kopya alınabilir.
-Kendi bilgi ihtiyacınızı karşılamak amacıyla kullanabilirsiniz. (Örneğin, araştırmanızda veya dersinizde)
-Veri tabanlarından aldığınız bilgiyi kampüs içerisinde personel ve öğrencilerle paylaşabilirsiniz.

İZİN VERİLMEYENLER
-Veri tabanlarından ticari amaçlı veya sistematik olarak robot ve benzeri yazılımlar- kullanarak, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması
-Veri tabanının satılması, içeriğinin dağıtılması
-Veri tabanından kopyalanan bilgilerin, Üniversitemizin dışındaki kişilere aktarılması, veri tabanından kopyalanan içerik bilgisinin veya makalenin e-mail listeleri ile dağıtılması
-Veri tabanından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması yasaktır.

TÜBİTAK EKUAL Kullanım Hakları Sözleşmesi
Abone olunan elektronik kaynaklara erişim, imzalanan lisans anlaşmaları gereği IP kontrollü olarak sağlanmaktadır, kampüs dışından da erişim için tıklayınız..

  VERİ TABANLARI İÇERİK DOKÜMANLAR
 

 

Hiperkitap Logo

Hukuk’tan Sağlık Bilimlerine, Ekonomiden Dil ve Edebiyata, Mimarlıktan Mühendislik, Bilgisayar, Tasarım, Teknik Bilimlere 28 temel konu başlığında 20.225 den fazla Türkçe EKitap, Türkiye’nin İlk ve Tek Türkçe İçerikli Online Kütüphanesi Hiperkitap’ta Akademik bilgiye kolay ve hızlı erişim için gerekli olan etkin araştırma yöntem ve stratejilerine sahip Hiperkitap Dijital Kütüphanesinde araştır, keşfet, paylaş.

 

Konu Dağılımı

Broşür

Hiperkitap Bilgisayarlar için Kullanım Klavuzu

Hiperkitap Mobil Kullanım Klavuzu 

Ayeum _son (1)

Sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma araştırma yöntemlerinin online dersler  yoluyla verildiği bir araştırma merkezidir.Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademisyenler, araştırmacılar ve kamu kurumlarındaki uzmanlara araştırma yöntemlerinde kullanılan yazılımları ve yöntemleri ayrıntılı bir şekilde anlatmayı amaçlamaktadır. AYEUM bünyesinde  birçok araştırma yöntemi ve bunlar ile ilgili yazılımlar mevcuttur.

Erişim Linki : www.ayeum.com

Tanıtım Yazısı

 

 

Idealoline

"İdealonline”, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Tıp ve Din Bilimleri alan kitapları, Sempozyum&Kongre Bildirileri ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

İdealonline güncel içerik bilgileri:• 635+ Süreli Yayın • 10.000+ Dergi Sayısı • 80.000+ Tam Metin Makale

Dergi Afiş

Veritabanı Listesi

Tanıtım Yazısı

 

  Vidobu

           (Video Eğitim Veritabanı)

 

Vidobu profesyonel iş hayatınızda, kişisel gelişiminizde, iş becerilerinizi arttırmakta, yazılım, çoklu ortam uygulamaları ve yaratıcılık konularında yardımcı olan geniş içerikli bir online video eğitim kütüphanesidir. 7/24 sınırsız erişim sağlayabileceğiniz Vidobu platformu ile becerilerinizi geliştirmek artık çok kolay.

71 uzman, 10.670+ video eğitim, 70.450+ kullanıcı, 550 eğitim seti. 2013: Mynet’e katıldı. 

Vidobu kütüphanesinde yer alan eğitim kategorileri Güzel Sanatlar, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk, İktisat, İletişim, İşletme fakültelerine özel içerikler...

Diğer yandan Off Campus özelliğini aktif ederek, öğrencilerimizin kampüs alanı dışından da üniversite mailleri aracılığı ile Video Kütüphanemize erişimleri sağlanıyor.

 

Erişim Linki : www.vidobu.com 

Tanıtım Yazısı

Broşür

Video eğitim kütüphanesine erişim 

Off Campus : https://www.vidobu.com/edu/  

 

            Lexiq

 

LexiQamus, Osmanlıca el yazması metinlerde okunması zor olan kelimelerin tesbit edilebilen harflerini ve okunamayan kısımlarını esas alır. Akabinde ise veritabanındaki on dokuz klasik sözlükte bu aramanın şartlarını sağlayan kelime ve kelime öbeklerini bulur ve listeler. Böylece, özellikle ilk harfleri tesbit edilemeyen kelimelerin okunabilmesi çoğu zaman imkansızken, LexiQamusaracılığıyla aynı kelimeler süratle çözülür.

 Erişim Linki : https://www.lexiqamus.com

 

        MathSciNet ile ilgili görsel sonucu

MathSciNet, American Mathematical Society tarafından üretilen ve içerisinde makalenin özeti ve değerlendirmesi bulunan matematik konusundaki en önemli veri tabanıdır. 1940 yılından günümüze kadar matematik ve ilgili konularda yapılmış yayınlar ile yayınlara ait eleştiri, atıf, bibliyografik bilgi ve özet vermektedir.

MathSciNet, yaklaşık olarak 1799 adet güncel dergi, konferanslar, araştırma raporları ve kitapları içermektedir. MathSciNet'de orjinal makaleye bağlantı, eleştiri yapan kişi ve yazar indekslenmiştir.


 Erişim adresi : 

 https://mathscinet.ams.org/mathscinet

 

 

 sobiad ile ilgili görsel sonucu

SOBİAD, Türkiye merkezli 360 dergide yayınlanan 100.700 makalenin yer aldığı ve 2.036.154 atıfın bulunduğu bir veritabanıdır. SOBİAD aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin yer aldığı milli bir indekstir. SOBİAD veritabanında hem makale başlığında arama hem de metin içinde arama yapılabilmektedir. Sobiad, aylık düzenli olarak güncellenmekte ve dergilerin yayınlanan sayıları veritabanına eklenmektedir. SOBİAD, hem öğretim üyelerine yapılan atıfları göstermesi hem öğretim üyelerinin ve öğrencilerin kaynak taraması noktasında bir veritabanı olması hem de üniversitelerin yaptığı yayın bilgisini kullanıcıları ile paylaşması bakımından Türkiye sosyal bilimleri alanında bir ilk olmaktadır. Ayrıca üniversitelerin işbirliği içerisinde olduğu diğer üniversiteler, öğretim üyelerinin yayın yaptığı dergiler, birlikte yayın yaptığı akademisyenlerin bilgisi paylaşılmaktadır.


 Erişim linkihttp://atif.sobiad.com/
 

medline complete ile ilgili görsel sonucu

MEDLINE Complete (Dünyadaki En Kapsamlı Tam Metin PubMed Derlemesi)

- PubMed, dünya üzerindeki tüm akademik camia içerisinde tartışmasız en çok kullanılan veri tabanıdır.

- Tıp ve sağlık bilimleri araştırmacıları MEDLINE veri tabanı ismi yerine PubMed ismini kullanmayı tercih ederler.

- PubMed aslında, National Library of Medicine’in tarama platformunun adıdır. Kullanılan veri tabanı ise MEDLINE’dır.

- MEDLINE açık erişimli bibliyografik bir kaynak olmakla birlikle NLM’nin yanısıra, EBSCO gibi ticari tarama platfomlardan da erişime sunulur.

- MEDLINE’in bibliyografik versiyonu, TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında ‘‘istisnasiz’’ tüm üniversitelere açıktır.

- MEDLINE Complete ise, standart PubMed kayıtlarının yanısıra, 2,300’den fazla dergiyi tam metin olarak içeren, PubMed’in tam metin versiyonudur.

- 1865’e kadar uzanan içeriği ile aynı zamanda arşiv değeri vardır.

- En son eklenen dergiler arasından 10 adet JAMA dergisi bulunmaktadır.

 Erişim adresi: 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc&groupid=main

  scifinder ile ilgili görsel sonucu

SCIFINDER hakkında özet bilgi:
SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.
SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır.

 

https://scifinder.cas.org

Kullanım Kılavuzu

Eğitim ve Destek Kılavuzu

  JSTOR Archive Journal Content ile ilgili görsel sonucu

JSTOR Archive Journal Content veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

 

Erişim adresi: http://www.jstor.org/

Erişim sağlanacak dergi listesi

User Guide

Kullanım Kılavuzu

        wiley online library ile ilgili görsel sonucu

Wiley dergileri hakkında:

  • 1.214 Wiley dergisinin etki değeri bulunmaktadır ve bu dergiler 2016 yılında Journals Citation  Report’ta (JCR) indekslenmiştir.
  • 363 Wiley dergisi kendi alanında en iyi ilk 10 dergi arasındadır.
  • 26 Wiley dergisi 2016 yılında en başarılı dergi sıralamasında 1. sıraya yükselmiştir.
  • 142,006 Wiley makalesi 2016 yılında JCR’de indekslenmiştir.
  • 784 derginin 2016 yılında etki değeri artmıştır.
  • Wiley makalelerine 6,678,048 atıf yapılmıstır, bu da JCRdeki atıfların %12’sinin Wiley makalelerinden geldiğini göstermektedir.
  • Wiley makaleleri 34 alanda en çok paylaşılan makalelerdir.
  • CA- A Cancer Journal for Clinicians dergisinin etki değeri 187.04’tür ve JCR’de etki değeri en yüksek dergidir. Bu dergi ANKOS dergi paketi içinde yer almaktadır.

Erişim adresi: http://onlinelibrary.wiley.com/browse/publications?type=journal&activeLetter=

 

 

 

 

PROQ

 

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir.

Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.

Veri Tabanı Erişim linki:

https://search.proquest.com/pqdtglobal/

Veri Tabanı Yardım Dokümanı:

https://proquest.libguides.com/pqdttr

ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text  

(PQDT Global FT)

 

Ebscohost Logo Horizontalfw

Academic Search Complete
Business Source Complete
DynaMed
Applied Science & Business Periodicals
Retrospective Index

Education Index Retrospective
Humanities & Social Sciences Index Retrospective

Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983

ERIC

 

Academic Search Complete 7.300’den fazla hakemli dergi dahil, 8.500’den fazla tam metinli süreli yayın ile dünyanın en değerli ve en kapsamlı akademik, multidisipliner tam metin veri tabanıdır. Tam metinlere ilaveten, bu veritabanı, 12.500’den fazla dergi ve monograflar, raporlar, konferans tutanaklar, vb. dahil olmak üzere toplamda 13.200’den fazla yayın için dizini ve özetler sunar. Bu veritabanında, 1887 yılına kadar uzanan PDF içeriği bulunur ve tam metin başlıklarının çoğunluğu doğal (aranabilir) PDF biçimindedir. Aranabilir alıntı referansları 1.400’den fazla dergi için sağlanır.

Business Source Complete İktisadi ve idari bilimler alanında dergilere tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır.

DynaMed Tıp, Hemşirelik, Kanıta Dayalı Tıp :National Science Foundation – NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 3,200’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor. Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir. DynaMed hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.yayınlanmış el kitaplarını içerir.

Applied Science & Business Periodicals
Retrospective Index
 Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.

 Erişim linki:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eric

Yayınlistesi:http://www.eric.ed.gov/journals

Detaylıbilgi:http://www.ebscohost.com/academic/eric

 

Education Index Retrospective Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835,000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Humanities & Social Sciences Index Retrospective1907-1984 yıllarına ait sosyal bilimler, beşeri bilimler, ahlak, toplum vb konularda dergilere, alıntılara kitap eleştirilerine erişim sağlamaktadır.

Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983 (Uygulamaları Bilimler ve Teknoloji)

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.  

 ERIC

Eğitim literatürüne ve kaynaklara erişim sağlayan, indeks ve tam metin eğitim literatürü ve kaynakları hakkında alanında otorite bir veri tabanıdır. Bu veritabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar. İçeriğinde; 1.6 milyondan fazla kayıt, yaklaşık 750.000 tam metin dokümana bağlantı, 1966'ya uzanan arşiv içeriği ve 11.700'den fazla terim içeren eğitimle ilgili terimler sözlüğü vardır.

 

Nature Journals All veri tabanı ile ilgili görsel sonucu

Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir.

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi): 2007 yılından günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yılı ve bir önceki yıla sürekli erişim hakkı olacaktır.
Palgrave Macmillan Journals (47 dergi)1997'den günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yıllarına sürekli erişim hakkı olacaktır.
Academic Journals (40 dergi): 1997'den günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yıllarına sürekli erişim hakkı olacaktır.

Academic Journals All, Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın  koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır.

Erişim adresi : https://www.nature.com/

Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır.

Nature Journals Dergi Listesi 

Academic Journals Dergi Listesi 

Palgrave Macmillan Dergi Listesi 

Kullanım Kılavuzu

 


  Science Direct

 

Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili dergilere tam metin erişim olanağı sağlar. ScienceDirect Kullanım Kılavuzu (Eng)
ScienceDirect Kullanım Kılavuzu (Tr)
 

 

Taylorfrancis Online Journals

T&F çevre bilimlerinden güzel sanatlara, bilgisayar bilimlerinden mühendisliğe kadar birçok bilimsel konu alanında ayrıntılı içeriğe sahiptir.  
 

Web Of Science

1980'den günümüze makalelerin, 1990'dan günümüze bildirilerin, 2005'ten günümüze kitapların bibliyografik bilgilerini, yararlanılankaynaklarını ve atıflarını listeler.

  Veritabanı ile ilgili eğitim dosyaları..

Web of Science (Science Citation Index Expanded-Social Sciences Citation Index-Arts and Humanities Citation Index)

 

 pubmed ile ilgili görsel sonucu

Tıp ve Sağlık Bilimleri için temel danışma kaynağıdır.  
 

 

Internet Archive

Ücretsiz ve herkese açık erişilebilinir bir çevrimiçi dijital kütüphanedir. World Wide Web'in bir arşivini içermektedir.  
 

 

Ieee

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Instute of Electrical Engineers (IEE) organizasyonlarına ait 1950 yılından bu yana yayınlanmış olan bütün süreli yayın ve konferans bildirilerini tam metin olarak kapsar.  
 

 

Ovid

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL aracılığıyla Lippincott (LWW) Total Access veritabanı ve arşivine erişim sağlanmaktadır. Lippincott Williams & Wilkins (LWW) Total Access veritabanı, tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.

 Dergi Listesi

OVID-LWW

 

 

Scopus

Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırma izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan,
hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. İçeriğinde 20.000 in üzerinde aktif dergi
bulunmaktadır. Türkiye’de yayınlanmış 206 bilimsel dergiyi de kapsamaktadır.
ULAKBIM EKUAL tarafından erişim sağlanmaktadır.

GuideScopus Kullanım Kılavuzu
 

 

Springerlink

Temel bilimler sosyal ve beşeri bilimler mühendislik tıp ve yaşam bilimleri konularını içeren tam metin dergi koleksiyonudur.   Kullanım Kılavuzu
 

Cabi Invasivespeciescompendium

 CABI InvasiveSpeciesCompendium

Biyoloji de istilacı türlerin yönetilmesi ve ekonomik olarak değerlendirmesiyle birlikte tam ve özgürce erişilebilir olmasıyla çalışmalarınızı desteklemek için tasarlanmıştır. En son CAB Abstract verilerine bağlantı sağlayan yenilikçi bir web platformudur. Veritabanı her geçen gün büyüyen 1,900 ‘ün üzerinde istilacı tür hakkında formlar içerikler görüntüler ve dağılım haritaları içerir.  
 

 

Chemspider

28 milyondan fazla kimyasal yapı ve bu yapılara ait detaylar veren ücretsiz bir kimyasal yapı veri tabanıdır. 400'den fazla kaynaktan çekilen verilerle ChemSpider, tek bir ara yüz altından kullanıcılara kapsamlı araştırmalar yapma imkanı sunmaktadır.  
  Doab Directory Of Open Access Books DOAB, 35 yayınevinden 1255 akademik kitaba , 139 yayıncıdan 4257 hakemli kitaba erişim ücretsiz sağlamaktadır.  
 

 

Doaj Directory Of Open Access Journals

11275 dergi ve 2199730 makalenin bulunduğu en önemli açık erişim platformlarından biridir. Sitenin ara yüzü Türkçe’ye çevrilmiştir.  
 

 

Hindawi

Fenbilimleri, matematik, fizik, klimya biyoloji, istatistik vb. birçok konuyu bünyesinde bulunduran 467 hakemli  e dergiye açık erişimle erişilebilmektedir  
 

 

Mendeley

Mendeley sizlerin araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.
Mendeley Kullanım Kılavuzu
 

 

Premier koleksiyonunda 305 dergi bulunmaktadır. Konular; İşletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, strateji, muhasebe, finans, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çalışmalar, bilgi yönetimi, operasyonlar, lojistik, kalite, kamu yönetimi, çevre yönetimi, eğitim, sağlık ve sosyal bakım, turizm konularını içermektedir. Konuya göre dergi listeleri bu adreste bulunabilir

For Authors

For Students

Full List of Journals

 

 

 

 

                 Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı Turkomp

    Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı (TURKOMP)

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.

Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz. Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

 
 

Newspaper

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

İçerik: 1,200+ tam metin gazete 130 haber bülteninden haberler 67 milyona yakın tam metin makale

 
  MASTER

 

MasterFILE Complete

Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

 
 

 arab

 

Arap Araştırmaları, Orta Doğu Çalışmaları ve İslam Araştırmaları öğrencileri ve araştırmacıları için idealdir. Birçok büyük konu disiplinini kapsayan, Arap Dünyası'nda ya da özellikle Arap dünyasında yayınlanan akademik dergiler, dergiler, ticaret yayınları, konferans bildirileri ve endüstri profilleri sunmaktadır.

Veritabanı içeriği:

125'den fazla tam metin dergi

270 akademik dergi de dahil yaklaşık 420 tam metin kaynak

1972'den bugüne kapsama alanı

Yaklaşık 70 ülke raporu

 

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/awr-subject.xls

Konularına göre başlık listesi:https://www.ebscohost.com/titleLists/awr-coverage.xls

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/arab-world-research-source