Yayın İstek Formu


 

Yayın isteğinde bulunurken izlenecek adımlar ;

1.Kütüphanenin ana sayfasında, üstteki menüden 'katalog tarama' ya tıklanır.

 

 

2. Gelen ekranda 'oturum aç' sekmesi seçilir ve 'üye kodu-şifre' girilerek oturum açılır. Üye kodu, akademik ve idari personel için 5 haneli sicil numarasıdır. (örneğin, AA105, BA094) İstek yapacak öğrencilerin Merkez Kütüphaneye başvurarak kayıt bilgilerini doğrulamaları gerekmektedir. Üye kodu alanına üye kodunuzu ve altındaki şifre alanına da şifrenizi yazdıktan sonra yandaki 'oturum aç' butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Şifreniz, ilk kullanım için 1'dir. Lütfen şifrenizi değiştiriniz.

Yordam 3

3.  Oturum açtıktan sonra soldaki menüden 'eser istek' seçeneği tıklanır.Eser istek seçeneği tıklandığı zaman ekranda bir form belirir.Lütfen formu doldurmadan önce istediğiniz kitabın kütüphanede olup olmadığını katalogdan kontrol ediniz.Kütüphanede bulunmayan, alınması istenen yayınlar bu sayfa aracılığı ile kütüphaneye bildirilir.Kütüphaneye alınması istenen her bir eser için ayrı form doldurulması gerekir.Kırmızı ile işaretlenmiş bölümler doldurulması zorunlu alanları ifade eder.Satın alınması istenen eserin bilgileri girildikten sonra 'kaydet' denir.

Yordam 5

 

4.Son aşamada istenirse 'listemi göster' butonuna basılarak istekte bulunulan eserler ve sipariş durumları görülebilir. Gerektiği durumlarda yapılan istekler buradan düzenlenebilir ya da iptal edilebilir.

Yordam 6

Yordam 7