Nature Journals All Veri Tabanı Erişime Açılmıştır


Nature Journals All veri tabanı ile ilgili görsel sonucu

Nature Journals All veri tabanı erişime açılmıştır.

Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir.

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi): 2007 yılından günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yılı ve bir önceki yıla sürekli erişim hakkı olacaktır.
Palgrave Macmillan Journals (47 dergi)1997'den günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yıllarına sürekli erişim hakkı olacaktır.
Academic Journals (40 dergi): 1997'den günümüze erişim sağlanacaktır. Abonelik yıllarına sürekli erişim hakkı olacaktır.

Academic Journals All, Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın  koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır.

Erişim adresi : https://www.nature.com/

Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır.

Erişim adresi : https://link.springer.com/

Nature Journals Dergi Listesi 

Academic Journals Dergi Listesi 

Palgrave Macmillan Dergi Listesi