PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı Erişimi


​PressReader gazete ve dergi veritabanı 15 Temmuz 2020 tarihine kadar üniversitemizin erişimine açılmıştır.

PressReader, her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orjinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur. Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ''Press Reader'' dünya çapında 20,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Kapsam bilgilerine buradan erişebilirsiniz.  

Erişim adresi: http://www.pressreader.com/

Uzaktan Erişim için izlenecek adımlar

  • Kurumunuzun kullandığı uzaktan erişim yöntemleri aracılığıyla  bağlanıp http://www.pressreader.com/ adresinden lütfen kendinize kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz.
  • Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile PressReader’a giriş yapınız.
  • Mobil cihazınıza “PressReader” isimli aplikasyonu yükleyebilirsiniz. (Aplikasyon mağazanızdan “PressReader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz)
  • Uzaktan erişim yoluyla kampüs wifi ağından oluşturduğunuz  kullanıcı adı ve şifreniz sayesinde cihazınız otomatik olarak 60 gün boyunca yetkilendirilecektir.
  • Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışından 60 gün boyunca PressReader veritabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.
  • Hesabınızı en fazla 3 farklı cihazda kullanılabilirsiniz, böylece PressReader avantajlarını aileniz ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Not: Sol üst köşede bulunan kahve fincanı ikonu ile tüm kaynaklara erişebilirsiniz veya sağ üst köşede bulunan arama kutucuğundan istediğiniz arama kelimesi ile tüm gazeteler içinde arama yapabilirsiniz.

İçerik Listesi: http://www.pressreader.com/catalog

Kullanım kılavuzu: http://www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/PressReader_user_guide.pdf