Uptodate Klinik Karar Destek Sistemi Deneme Erişimi


up to date ile ilgili görsel sonucu

Uptodate Klinik Karar Destek Sistemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.

Erişim adresi:www.uptodate.com/online

Kullanim kilavuzu:http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/UTD_user_guide.pdf

 

UpToDate İçerik Bilgileri

 


happy-doctor-use-computer.jpgUpToDate veri tabani, 24 Uzmanlik alaninda, 6300’den fazla uzman doktor tarafindan hazirlanan 10.500’den fazla konu icerigine erisim sunmakta olan kanita dayali bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; surekli guncellenen, kanita dayali klinik bilgilerle donatilmis ve kullanimi kolay arayuzu ile dunyanin en cok kullanilan klinik bilgi kaynaklari arasinda yer almaktadir.  Doktorlar tarafindan hastalik teshisinde bulunulmasi, tedavi plani hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hizli ve etkin sekilde paylasilmasina olanak verecek sekilde tasarlanmistir.

 

 

 

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 180 ülkede 32.000’den fazla hastanede, 1.1 milyondan fazla doktor tarafından ayda 26 milyon defadan fazla erisilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

 

 

 

 

 

UpToDate’in Faydaları

 

Hasta Güvenliği ve Bakım Kalitesi

 

Tanısal Hataları Azaltmak

 

Tanı Amaçlı Testleri azaltmak

 

Hastaların Yeniden Hastaneye Yatma Oranını Düşürmek

 

Hastaların Hastanede Kalma Süresini Azaltmak

 

 

 

Doktor Memnuniyeti ve Verimliliği

 

Doktor Memnuniyetini İyileştirir ve Doktorların hastanede Daha Uzun Süre Çalışmalarını Sağlar

 

Doktorların Zaman Tasarrufu Sağlamaları ve Hasta Vizitelerinin Artması

 

 

UpToDate’in diger veri tabanlarindan farki nedir?
• Diger kaynaklardan daha genis icerik kapsamina sahiptir. UpToDate içerik kapsamında, 10.500 sayfadan fazla hakemli ve orjinal metin bulunmaktadır. 
• UpToDate sahip oldugu ozel formati ve kullanisli arayuzu sayesinde aranilan cevaplarin ihtiyac duyuldugunda kisa sure icinde bulunmasini saglamaktadir.
• UpToDate kaynak bilgileri, 6300’den fazla yazar olarak hizmet vermekte olan doktor ve editor tarafindan surekli guncellenmektedir.
• Teshis ve tedavi konularinda pratik tavsiyeler icermekte olan en guncel kanita dayali bilgiler uzman personel tarafindan ozetlenerek veri tabanina eklenmektedir.
• Temel saglik hizmetleri, jinekoloji, cocuk sagligi ve dahiliye ve gibi cesitli uzmanlik alanlarindaki genis kapsamli icerik bilgileri birlestirilerek sunulmaktadir.

Uzmanlik alanlari: Temel Bakim ve Dahiliye - Kardiyovaskuler Tip - Endokronoloji ve Diyabet  -  Aile Hekimligi  - Genel Cerrahi  -  Cocuk Hastaliklari  - Gastroenteroloji ve Hepatoloji  - Geriatri  -  Hospital Medicine - Hematoloji - Bulasici Hastaliklar  -  Nefroloji ve Hipertansiyon  -  Noroloji  -  Dogum, Jinekoloji ve Kadin Saglıgi  -  Onkoloji   -  Akciger, Yogun Bakim ve Uyku Bozukluklari  -  Romatoloji   -  Alerji ve Bagisiklik  -  Acil Tip - Psikiyatri  - Dermatoloji - Palyatif Bakım, Spor Hekimligi, Anesteziyoloji