Değerli Kullanıcılarımız,

Academindex (Academindex International Journal Database) 15 Aralık 2023'e kadar erişime açılmıştır. 

Erişim adresi: www.academindex.com

Academindex (Academindex International Journal Database); fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında dünyanın farklı coğrafyalarında yayınlanan nitelikli bilimsel dergilerin tarandığı uluslararası bir indeks; yaklaşık 8 bin dergi ve 7 milyondan fazla makalede konu, anahtar kelime, yazar, atıf ve kaynakça araması yapılabilen Türkiye'nin en büyük ve en güncel bir makale veritabanıdır.

Tıp, diş hekimliği, hemşirelik, eczacılık, veterinerlik gibi sağlık alanlarında 1880 dergi ve 2 milyondan fazla makale yer almaktadır. Mühendislik, bilgisayar, teknoloji, matematik, fizik, kimya, biyoloji başta olmak üzere fen bilimleri alanlarında 2126 dergi ve 2 milyondan fazla makale içeren Academindex’te dil, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, sosyoloji, psikoloji, uluslararası ilişkiler, eğitim, turizm, sanat, arkeoloji, antropoloji, din bilimleri vb. sosyal bilimler alanlarında ise 3907 dergi ve 3 milyondan fazla makale bulunmaktadır.

Academindex veritabanının kullanıcılarına sunduğu imkânlar:

- Dergi arama

- Makale arama

- Makale okuma

- Yazar arama

- Konu arama

- Yıllara göre arama

- Anahtar kelimeye göre arama

- Yazar atıf / referans arama

- Dergilere yapılan en güncel atıfları bulma

- Makaleye yapılan en güncel atıfları bulma

- Kendi makalelerine özel sayfa oluşturma

- Makaleleri favorilere ekleme

- Bireysel makale arşivi oluşturma

- Yazar arşivi oluşturma

- Arama sonuçlarını kaydetme/indirebilme

Akademisyenler ve öğrenciler kampüs içinden ve dışından kurumsal e-posta adresleriyle üye olarak Academindex’i kullanabilirler.