Deneme veri tabanlarından Amasya Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari personeli yararlanabilir.

Kullanıcılardan ve firmalardan gelen talepler doğrultusunda veri tabanları belirli bir süre kullanılabilir. Kullanım durumuna göre, bu veri tabanları abonelik durumuna geçebilir.

       

 •  
  Eczacılık ve Tıbbi Farmakoloji ile İlgili Veritabanları Erişimleri  Tür : 
  Konu : Eczacılık ve Tıbbi Farmakoloji
  İçerik : NATURAL MEDICINES 

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünyanın en kapsamlı ve iyi bitkisel ilaç veritabanı olarak tanımlamıştır. Veritabanında 1400+ aşkın doğal bitkisel ilaç, 93,000’i aşkın ticari vitamin ve gıda takviyesi hakkında dozaj, yan etki, kullanım alanı ve ilaç etkileşimleri bilgileri verilmiştir. Ayrıca Akupunktur gibi birçok doğal ve geleneksel tedavi yöntemi hakkinda ayrıntılı bilimsel literature dayali bilgiler bulunmaktadır.

  Erişim adresi: 

  Pharmacist's Letter

  Eczacının Mektubu, hasta bakımı hakkında en yetkin, kanıta dayalı kararları vermeniz ve ortaya çıkan hasta ve bakım ekibinin sorularını yanıtlamaya hazır olmanızı sağlar. İhtiyaç duyduğunuz hızlı yanıtları alırsınız, böylece ilaç güvenliğini ve uyumu teşvik eden güncel bilgileri sağlayabilirsiniz.

  Erişim adresi:  https://pharmacist.therapeuticresearch.com/Home/PL/?referer=lab0rday21

  Pharmacy Technicians Letter (Ecza Teknisyeni'nin Mektubu)

  Abonelik Durumu :  DENEME
 •  
  Lecturio Tıp Eğitimi Veri Tabanı COVID-19 içerikleri  Tür : 
  Konu :
  İçerik : Lecturio nedir?

  Lecturio, Klinik Öncesi Eğitim ( Pre-Clinic ) ve Tıp Eğitimi müfredatını tam olarak kapsayan bir içeriktir. Bilim öğrenmeye dayalı olarak, hatırlama ve kavramsal netliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

  Lecturio, tam müfredat kapsamı ve kullanımı kolay “Course Creator” ile fakültelerin kendi videolarını veya PowerPoint sunumlarını yüklemesini sağlayan kapsamlı bir öğretim motorudur.

  Lecturio, ödüllü profesörler tarafından hazırlanmış USMLE® 1. Adım Hazırlığını USMLE® videolarıyla, en gelişmiş 1. Adım ve 2. Adım CK Qbank soru bankalarını sunar.

  Lecturio Tıpta Uzaktan Eğitim için aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

  • 6.500'den fazla video

  • 20.000+ Tekrar Sorusu

  • 8.700+ QBank Sorusu

  • 1.300+ Ders Kitabı Makalesi

  • 60+ Klinik vaka simulasyonu

  • Her ders konusuyla eşleşen 400+ 3D anatomi görüntüleri

  https://www.lecturio.com/covid-19-coronavirus-disease-2019/
  Abonelik Durumu :  

 •  
  Elsevier 3D4Medical Complete Anatomy Platformu  Tür : 
  Konu : Dünyanın en gelişmiş anatomi platformu olan Complete Anatomy içeriğinde bulunan özellikler: 17.000’den fazla vücut yapısını içeren en gerçekçi ve eksiksiz insan modeli Atan ve atım sırasında diseksiyon yapılabilen 3D kalp modeli Tek bir platformdan erişebileceğiniz, anatomi platformları arasındaki en geniş video içeriği. Kardiyoloji, Ortopedi, Oftalmoloji, Diş Hekimliği ve Fitness alanında 1,500’den fazla klinik video Gerçek zamanlı Kas Hareketleri, Kasların Yerleşimleri, Kemik Haritalama, Sinirlerin ve Arterlerin Takibi Ayrıntılı Mikroanatomi Modelleri. Yaratıcı araçlar – AR modu, kesit alma, kemik kırıklarını ve yaralanmaları görselleştirme, ağrı ve hücre büyümesi simulasyonları AR modunda çoklu kullanıcı özelliği Model üzerinde etiketleme, işaretleme ve görsel ekleme seçenekleri Klinik Anatomi, Hasta Başı Ultrason Uygulamaları, Kadavra Görüntüleri gibi birçok konuda, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış 100 saatin üzerinde ders içeriğini tek bir platformda sunan tek anatomi platformu. Sadece Complete Anatomy platformunda sunulan, tek bir platformdan erişebileceğiniz akademisyen araçları: dersler, quizler oluşturma, içerikleri öğrenciler ile paylaşma ve öğrencilerin performansını takip edebileceğiniz öğrenci paneli özellikleri Dosyalar Complete Anatomy Broşürü Complete Anatomy Kullanıcı Kılavuzu Complete Anatomy Sunumu
  İçerik : “Complete Anatomy“yeni nesil, uzaktan eğitimi destekleyen, fonksiyonel anatomi eğitimi platformuna 30 gün süre ile ücretsiz erişebilmeniz için takip edilmesi gereken adımları bilginize sunmak isterim.

  Erişim:  Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız.

  Complete Anatomy Erişim Aktivasyonu

  Erişim Süresi: Kodu aktif ettiğiniz günden itibaren, 30 gün erişiminiz olacaktır. (Aşağıda iletilen mayıs ayı erişim kodunu 31 Mayıs’a kadar kullanmalısınız.)

  May code: (UUJZ92K6PPA2)

  Tanıtım videosu için buraya tıklayınız.

  Kullanım ile igili tüm videolar için buraya tıklayınız.

  20 dakikalık özet kullanım videosu:Complete Anatomy for educators: https://vimeo.com/315474335/56c6d8c44b

  Kullanım ile ilgili sık sorulan sorular : https://service.elsevier.com/app/home/supporthub/complete-anatomy/ 

  1. Adım: Bilgisayarınıza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza ücretsiz uygulamasını indirin.

  iPhone için tıklayınız.

  iPad için tıklayınız.

  MAC bilgisayar için tıklayınız.

  Windows bilgisayar için tıklayınız.

  Android cihazlar için tıklayınız.

  1. Adım: Bir hesap oluşturun.

  Get Started’e tıklayıp “ sign up for free” seçeneğiyle, bir hesap oluşturun.

  Hesap oluştururken kullandığınız mail adresinize gelen onay mailine tıklayarak hesabınızı doğrulayın.

  1. Adım: Erşim kodunu aktif edin (Redeem Code).

  Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu girin Redeem butonuna tıklayın ve Complete     Anatomy’i kullanmaya başlayın.  

   Özet Bilgiler ve Faydalı Dokümanlar:

  Elsevier tarafından sunulan Complete Anatomy 2021; öğrencilere, akademisyenlere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili devrim niteliğinde çözümler sunmaktadır.

  Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan gross anatomi modeli, gerçek insan vücuduna en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır. 12 farklı sistemi model üzerine ekleyerek inceleyebilirsiniz.

  Dokuların ve hücrelerin işleyişine yakından bakmak için mikroanatomi modellerini kullanabilirsiniz.

  Mikroanatomi modelleri ile ilgili detaylar için buraya tıklayarak ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

  Histoloji içeriği ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

  Radyoloji modülü ile, radyolojik görüntüleri 3D model üzerinde karşılaştırabilirsiniz.

  Radyoloji modülü ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

  Complete Anatomy içerisindeki araçları kullanarak, laboratuvar ortamında olmaya gerek duymadan diseksiyon yapabilir ve çeşitli durumları simüle edebilirsiniz.

  Complete Anatomy içinde yapmış olduğunuz çalışmaları, gruplar oluşturarak paylaşabilir ve kullandığınız farklı cihazlardan içeriğe erişebilirsiniz.

  Complete Anatomy platformunun uzaktan eğitimde kullanılması ile ilgili videolara buradan erişebilirsiniz. 

   
  Abonelik Durumu :  Deneme