•  
  İDEALONLİNE  Tür :  Dergi Veri Tabanı
  Konu : Arkeoloji, Astronomi & Uzay, Bilgisayar & İnternet, Bilim – Teknoloji, Coğrafya, çevre, Dil & Edebiyat, Eğitim, Ekonomi ve Finans, Felsefe, Fen Bilimleri, Gıda, Hukuk, İlahiyat, İletişim, İstatistik, Kamu Yönetimi, Kişisel Gelişim, Kültür & Sanat, Matematik, Mimarlık & Tasarım, Muhasebe & Vergi, Mühendislik, Psikoloji, Sağlık Hizmetleri, Satış & Pazarlama, Siyasal Bilimler, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Spor & Eğlence, Tarih, Tekstil, Tıp, Turizm, Yönetim.
  İçerik : 
  • 957 Süreli Yayın
  • 13.000+ Arşiv Sayısı
  • 105.000+ Tam Metin Makale

  Abonelik Durumu :  Abone
 •  
  IGI Global  Tür : 
  Konu : TIP, Eğitim, Teknoloji, Fen-Edebiyat, Sağlık Bilimleri, İktisadi-İdari Bilimler.
  İçerik : IGI Global yayınevince 2000-2020 tarihleri arasında basılmış 4.912 bilimsel e-kitap ve 223 akademik dergi kütüphanemiz tarafından tam metin erişimine açılmıştır.

  Dergiler ve kitaplar Web of Science, Scopus, Compendex gibi prestijli endekslerde dizinlenmiştir. 200 farklı konu alanında kitap bölümleri ve makaleler taranabilmektedir.

  IGI Global dergilerinin %1'den az bir kısmı açık erişimdir. Açık erişim makaleler daha fazla atıf alabilmektedir. Amasya Üniversitesi'nden 15/12/2021'a kadar IGI Global dergilerinde kabul edilip yayınlanacak ilk 3 makale için makale basına $1500 olan açık erişim makale ücreti alınmayacaktır. Açık erişim olmayan makale basımı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

  Türkiye'den IGI Global'de kitap bölümü ya da makale yayınlamış 1500'un üzerinde akademik yazar bulunmaktadır.
  Abonelik Durumu :  Abone

 •  
  dMags e-Dergi  Tür :  E-Dergi
  Konu : Dijital dergi platformu
  İçerik : 

  Türkiye'nin en eski dijital dergi platformu olan dMags dergi platformunda yer alan Atlas, National Geographic, Popular Science, Capital, Ekonomist, Forbes, Chip, Harper's Bazaar, HomeArt, Science + Nature, Vogue Türkiye, Psychologies gibi en çok ilgi gören dergilere eş zamanlı olarak bilgisayarlarınızdan ve mobil cihazlarınızdan bağlanarak çevrimiçi erişim sağlayabilirsiniz.

  dMags web www.dMags.net adresi üzerinden ulaşabileceğiniz web sitesinde, bilgisayarlar çok kullanıcılı olması nedeniyle kullanıcı girişine gerek kalmadan IP tanımlı olarak sisteme erişebilecektir. Kullanıcı girişine gerek kalmadığından yayınlar ortak ağda iken, yayınların üzerinde “HEMEN OKU” butonu görüntülenecektir, bu buton ile tüm yayınlara kesintisiz olarak erişebilirsiniz.
  Abonelik Durumu :  Abone

 •  
  Academic Search Ultimate  Tür :  e-Dergi
  Konu : Çok disiplinli
  İçerik : Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren veri tabanıdır. 

  • Özetleri ile birlikte indekslenen 17,900’e yakın dergi
  • Toplam tam metin dergi  : 11,900’den fazla
  • Hakemli tam metin dergi : 8,700’e yakın
  • Web of Science ya da Scopus indekslerindeki aktif tam metin dergi: 5,300’den fazla
  • Tam metin dergilerin indekslendiği sosyal ve beşeri bilimler alan ve atıf indeksleri: ATLA Religion, ERIC, Historical Abstracts, MLA International Bibliography, PsycINFO, Social Sciences Citation Index (SSCI), Scopus
  • Tam metin dergilerin indekslendiği fen bilimleri ve mühendislik alan ve atıf indeksleri: AGRICOLA, Biological Abstracts, CAB Abstracts, Chemical Abstracts, E.I. Compendex, GeoRef, Inspec, Science Citation Index (SCI), Scopus
  • 80 farklı ülkenin yayıncılarından derlenen küresel içerik.
  • Örnek yayıncılar: American Association for the Advancement of Science, American Bar Association, Cambridge University Press, Duke University Press, Elsevier, Johns Hopkins University Press, Karger AG, MIT Press, Oxford University Press, Springer Nature, Taylor & Francis, Wiley, World Scientific Publishing ve daha fazlası
  • Aralarında AAAS’nin Science dergisinin de bulunduğu dünyanın en önemli dergilerinin tam metinleri
  • 1887’ye kadar uzanan arşiv kapsamı

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  Business Source Ultimate  Tür :  Tam metin dergi
  Konu : İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Yönetim, Muhasebe, Yönetim Bilgi Sistemleri
  İçerik : İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır. Business Source veri tabanları; Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Kapsadığı konulardan bazıları: Bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon, v.b

  Business Source Ultimate erişebileceğiniz önde gelen tam metin dergilerimizden:

   

   
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  Central & Eastern European Academic Source  Tür :  Tam metin dergi
  Konu : Edebiyat, fen bilimleri, hukuk, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih, tıp ve sağlık bilimleri, v.s.
  İçerik : Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar.
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  MasterFILE Complete  Tür :  Tam metin popüler dergi
  Konu :
  İçerik :  Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. 

  1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  Nature Journals All + PMM + AJ  Tür :  E-Dergi
  Konu :
  İçerik : Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanlarındaki tam metin e-dergilerden oluşturmaktadır.

  Springer Nature – Academic Journals

  Academic Journals (38 Dergi)

  Nature Journals All (46 Dergi)
  Abonelik Durumu :  

 •  
  ScienceDirect Freedom Collection  Tür :  e-Dergi
  Konu :
  İçerik : Sosyal bilimler, iktisadi ve idari bilimler, tıp, eczacılık, biyoloji, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, immünoloji, genetik, kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, sanat ve beşeri bilimler, tarım, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, malzeme bilimi, teknoloji, mühendislik, çevre bilimleri, fizik, matematik, astronomi vb. çeşitli alanlarda 2293 dergiye erişim imkanı sağlanmaktadır.

  Dergi listesi için TIKLAYINIZ
  Abonelik Durumu :  

 •  
  SpringerLink  Tür :  E-Dergi
  Konu :
  İçerik : Kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi koleksiyonlarını içeren toplam 1326 dergiden oluşmaktadır.

  Springer Nature – Adis
  Springer Nature – Palgrave Macmillan Journals

   

  SpringerLink – 2281 Dergi
  Adis (22 Dergi)
  Palgrave Macmillan Journals (47 Dergi)


  Eğitici Videolar ve Dokümanlar
  Yazarlar için
  Makale Yazım Kuralları
  Manuscript Hazırlama Rehberi
  SpringerLink Remote Access End User
  Springer Uzaktan Erişim

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  Taylor&Francis  Tür :  Dergi Veri Tabanı
  Konu : Mühendislik, İşletme ve Ekonomi, İstatistik, Hukuk, Felsefe ve Psikoloji, Eğitim, Dil ve Edebiyat, Bilim ve Teknoloji, Sosyoloji ve Antropoloji, Tarih ve Arkeoloji, Turizm, Uluslararası ilişkiler ve Politika.
  İçerik : Taylor and Francis Online Journals, Taylor and Francis Yayınevinin 1,200’den fazla dergisine 1997 yılından günümüze, tam metin erişim imkanı sağlayan bir veri tabanıdır. Sağlık bilimleri, yaşam ve tabiat bilimleri, teknoloji, tıp, sanat ve insani bilimler, sosyal bilimler, işletme ve eğitim konularını kapsamaktadır.

  Bilgi Dokümanı

  Dergi Listesi
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  TR DİZİN  Tür :  Dergi ve Proje veri tabanı
  Konu : Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır.
  İçerik : TR Dizin,araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından oluşturulmuştur.

  TR Dizin’in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak seçilmektedir.

   

   
  Abonelik Durumu :  

 •  
  Wiley Online Library  Tür :  Dergi Veri Tabanı
  Konu : İşletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, psikoloji ve istatistik
  İçerik : Wiley Online Library veritabanı eski sayıları dahil 1.500’den fazla tam metinli dergiyi içerir. Dergiler; işletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, psikoloji ve istatistik konularını kapsamaktadır.

  Wiley Core Dergi Listesi

  Wiley Uzaktan Erişim Adımları
  Abonelik Durumu :