•  
  İDEALONLİNE  Tür :  Dergi Veri Tabanı
  Konu : Arkeoloji, Astronomi & Uzay, Bilgisayar & İnternet, Bilim – Teknoloji, Coğrafya, çevre, Dil & Edebiyat, Eğitim, Ekonomi ve Finans, Felsefe, Fen Bilimleri, Gıda, Hukuk, İlahiyat, İletişim, İstatistik, Kamu Yönetimi, Kişisel Gelişim, Kültür & Sanat, Matematik, Mimarlık & Tasarım, Muhasebe & Vergi, Mühendislik, Psikoloji, Sağlık Hizmetleri, Satış & Pazarlama, Siyasal Bilimler, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Spor & Eğlence, Tarih, Tekstil, Tıp, Turizm, Yönetim.
  İçerik : 
  • 1095 Süreli Yayın
  • 13.000+ Arşiv Sayısı
  • 158.032+ Tam Metin Makale

  Abonelik Durumu :  Abone
 •  
  IGI Global  Tür :  E-Dergi
  Konu : TIP, Eğitim, Teknoloji, Fen-Edebiyat, Sağlık Bilimleri, İktisadi-İdari Bilimler.
  İçerik : 

  233 akademik dergi kütüphanemiz tarafından tam metin erişimine açılmıştır.

  Dergiler ve kitaplar Web of Science, Scopus, Compendex gibi prestijli endekslerde dizinlenmiştir. 200 farklı konu alanında kitap bölümleri ve makaleler taranabilmektedir.

  IGI Global dergilerinin %1'den az bir kısmı açık erişimdir. Açık erişim makaleler daha fazla atıf alabilmektedir. Amasya Üniversitesi'nden 15/12/2021'a kadar IGI Global dergilerinde kabul edilip yayınlanacak ilk 3 makale için makale basına $1500 olan açık erişim makale ücreti alınmayacaktır. Açık erişim olmayan makale basımı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

  Türkiye'den IGI Global'de kitap bölümü ya da makale yayınlamış 1500'un üzerinde akademik yazar bulunmaktadır.
  Abonelik Durumu :  Abone

 •  
  ProQuest Central E-Dergiler  Tür :  E-Dergi
  Konu : Multidisipliner
  İçerik : 

  25.000 dergi içeren ProQuest Central İş, Sağlık ve Tıp, Dil ve Edebiyat, Sosyal Bilimler, Eğitim, Bilim ve Teknoloji dahil olmak üzere tüm ana konu alanlarında eksiksiz veritabanlarının yanı sıra Performans ve Görsellik alanındaki temel başlıkları bir araya getiren mevcut en büyük tek periyodik kaynaktır. Sanat, Tarih, Din, Felsefe ve dünyanın dört bir yanından binlerce tam metin gazete içerir.
  Abonelik Durumu :  

 •  
  ANNUAL REVİEWS  Tür :  E-Dergi
  Konu : Dergilerin kapsamında yaşam bilimlerinden, biyomedikal bilimlerinden, fen bilimlerinden, tarım bilimlerinden, sosyal bilimlerden ve ekonomiden 51 konu yer almaktadır. 66 dergi bulunmaktadır.
  İçerik : 
  • Tıp ve Psikoloji Nobel ödülünü kazananların %56'sı ve Kimya Nobel ödülünü kazananların %42'si Annual Reviews yazarlarıdır.
  • Her bir Annual Reviews'da, bir alandaki en önemli konulara ilişkin 20+ makale bulunmaktadır. Tanıtım bölümüne sahip olan her makalede konu derinlemesine ele alınmaktadır ve en az 130 atıf vardır. Alıntılanan atıflar yazarlarımızca dikkatli bir biçimde seçilmektedir ve daha kapsamlı bir keşif sürecine giden birincil araştırmanın yolunu açmaktadırlar.
  • Dergi etki faktörleri için https://www.annualreviews.org/about/impact-factors adresine bakabilirsiniz.
  • Yeni ciltler yayınlandığında içindekiler tablosu hakkında ve diğer faydalı konulardaki eposta uyarılarını almak için kullanıcı adı ve parola oluşturarak Kayıtlı Kullanıcı olmanız önerilir. Unutmayınız: (parola 8 karakterden oluşmalı ve büyük harf, sayı ve en az bir adet harf/sayı dışı karakter içermelidir).
  • Kayıt yaptıran üyelerimiz, yayınlandıkça oluşturulan ve bazen resmi yayından altı ay kadar önce çıkarılan Reviews in Advance'e erişme olanağına sahip olacaklardır.

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  EBSCOHost - Academic Search Ultimate  Tür : 
  Konu : Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.
  İçerik : Özetleri ile birlikte indekslenen 17,900’e yakın dergi,

  Toplam tam metin dergi  : 11,900’den fazla,

  Hakemli tam metin dergi : 8,700’e yakın,

  Web of Science ya da Scopus indekslerindeki aktif tam metin dergi: 5,300’den fazla,

  Tam metin dergilerin indekslendiği sosyal ve beşeri bilimler alan ve atıf indeksleri: ATLA Religion, ERIC, Historical Abstracts, MLA International Bibliography, PsycINFO, Social Sciences Citation Index (SSCI), Scopus 

  Tam metin dergilerin indekslendiği fen bilimleri ve mühendislik alan ve atıf indeksleri: AGRICOLA, Biological Abstracts, CAB Abstracts, Chemical Abstracts, E.I. Compendex, GeoRef, Inspec, Science Citation Index (SCI), Scopus
  Abonelik Durumu :  

 •  
  EBSCOHost - Business Source Ultimate  Tür :  E-Dergi
  Konu : Bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon, v.b.
  İçerik : İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır.
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  EBSCOHost - Central & Eastern European Academic Source  Tür :  E-Dergi
  Konu : Edebiyat, fen bilimleri, hukuk, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih, tıp ve sağlık bilimleri, v.s.
  İçerik : Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar.
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  EBSCOHost - MasterFILE Complete  Tür :  E-Dergi
  Konu : MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.
  İçerik : Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar.  1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,300’e yakın tam metin dergiye ek olarak, 870’nin üzerinde referans kitabı, 55,100’ü aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.8 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  EBSCOHost - The Belt and Road Initiative Reference Source  Tür :  E-Dergi
  Konu : Bilim, coğrafya, çevre, ekonomi ve finans, hukuk, internet ve telekominikasyon, inşaat mühendisliği, lojistik, mimarlık, siyaset, sürdürülebilir gelişim, tarım, teknoloji, ticaret, yapılar vs.
  İçerik :  “Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir. Türkiye, Çin, Romanya, Rusya Federasyonu, Çekya, Pakistan, İran, Litvanya ve İpek Yolu ile bağlantılı tüm ülkelerin dergilerinden derlenmiştir.  

  İçerik:

  • 5,000’e yakın tam metin dergi
  • 50’den fazla gazete ve haber bülteni
  • 260’ın üzerinde rapor ve konferans bildirisi
  • 1965’e kadar uzanan arşiv sayıları

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  Emerald Premier eJournal  Tür :  E-Dergi
  Konu : yönetim, işletme, ekonomi, eğitim, mühendislik, bilgi bilim ve ilgili konular
  İçerik : 
  •309 elektronik dergi, 2600’den fazla kitap ve 2.500 Vaka çalışması sunar
  •EKUAL üzerinden bütün dergiler (Premier Koleksiyonu) ve Sosyal Bilimler kitapları üniversitelerin erişimine açıktır.
  •Yaklaşık 140 ülkeden 58.000’den fazla yazar içeriğe katkıda bulunur.

  405 Dergi

  İçerik ve Kullanım Kılavuzu
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  JSTOR Archive Journal Content  Tür :  E-Dergi
  Konu :
  İçerik : JSTOR, akademik dergiler, kitaplar ve birincil kaynaklardan oluşan akademik bir kütüphanedir. 70’în üzerinde disiplini kapsayan akademik araştırmaları bünyesinde barındıran multidisipliner bir kaynaktır. 

  Dergiler 3938
  Raporlar 2154

  Kullanım Kılavuzu
  Abonelik Durumu :  

 •  
  IEEE  Tür : 
  Konu : veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında 1988 yılından itibaren dergi, konferans ve standarda tam metin erişim sağlar.1950-1987 döneminden seçilen 100.000'e yakın makaleye tam metin erişim mevcuttur.
  İçerik : IEEE Digital Library Hakkında
  IEEE Kullanım Kılavuzu

  228 Dergi
  31246 Conference Proceeding
  5791 Conferance Series
  4526 Standarts
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  Nature Journals All + PMM + AJ  Tür :  E-Dergi
  Konu : Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanlarındaki tam metin 2433 e-dergilerden oluşturmaktadır.
  İçerik : Springer Nature – Academic Journals

  Academic Journals (38 Dergi)

  Nature Journals All (46 Dergi)
  Abonelik Durumu :  

 •  
  Ovid Total Access Collection  Tür :  E-Dergi
  Konu : 419 adet e-derginin bulunduğu Tıp, Hemşirelik, Sağlık ve ilişkili diğer disiplinleri içeren bir veri tabanıdır. Veri tabanından tam metin erişim sağlanmaktadır.
  İçerik : Tüm akademik ve hastane kütüphaneleri için vazgeçilmez nitelikte olan ve sadece Ovid kapsamında yer alan LWW Total Access Dergi Koleksiyonu; yüksek kaliteli tam metin tıbbi kaynaklarla dolu, birçok uzmanlık alanı içeren tıbbi bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır. Koleksiyon, her kütüphanede bulunması gereken klinik dergileri içermenin yanı sıra uzmanlık alanlarına özel konu başlıklarıyla daha spesifik dergiler de içermektedir.
  Yardım
  OVID-My Workspace
  Tanıtım Broşürü
  OVID Poster

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  ScienceDirect Freedom Collection  Tür :  e-Dergi
  Konu : Sosyal bilimler, iktisadi ve idari bilimler, tıp, eczacılık, biyoloji, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, immünoloji, genetik, kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, sanat ve beşeri bilimler, tarım, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, malzeme bilimi, teknoloji, mühendislik, çevre bilimleri, fizik, matematik, astronomi vb. çeşitli alanlarda 2265 dergiye erişim imkanı sağlanmaktadır.
  İçerik : 2265 Dergi

  Kullanım Kılavuzu(TR)
  Elsevier API Genel Kullanım Rehberi
  Elsevier ScienceDirect APIs
  ScienceDirect API Kullanım Alanı Örnekleri (Kurumsal arşiv vb)
  Abonelik Durumu :  

 •  
  Taylor&Francis  Tür :  E-Dergi
  Konu : Mühendislik, İşletme ve Ekonomi, İstatistik, Hukuk, Felsefe ve Psikoloji, Eğitim, Dil ve Edebiyat, Bilim ve Teknoloji, Sosyoloji ve Antropoloji, Tarih ve Arkeoloji, Turizm, Uluslararası ilişkiler ve Politika.
  İçerik : Taylor and Francis Online Journals, Taylor and Francis Yayınevinin 2209’dan fazla dergisine 1997 yılından günümüze, tam metin erişim imkanı sağlayan bir veri tabanıdır. Sağlık bilimleri, yaşam ve tabiat bilimleri, teknoloji, tıp, sanat ve insani bilimler, sosyal bilimler, işletme ve eğitim konularını kapsamaktadır.

  Bilgi Dokümanı

  Kullanım Kılavuzu

  2209 Dergi

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL

 •  
  Wiley Online Library  Tür :  E-Dergi
  Konu : İşletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, psikoloji ve istatistik
  İçerik : Wiley Online Library veritabanı eski sayıları dahil 1.430’dan fazla tam metinli dergiyi içerir. Dergiler; işletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, psikoloji ve istatistik konularını kapsamaktadır.

  1732 (1430 aktif) Dergi Sayısı

  WOL Türkçe Eğitim Sayfası
  Wiley Author Webinars- Wiley Yazar Webinarları
  Aylık Eğitim Takvimi ve Geçmiş Eğitim Kayıtları
  The Wiley Network
  Abonelik Durumu :  

 •  
  TR DİZİN  Tür :  Dergi ve Proje veri tabanı
  Konu : Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır.
  İçerik : TR Dizin,araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından oluşturulmuştur.

  TR Dizin’in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak seçilmektedir.

   

   
  Abonelik Durumu :