•  
  Akademisyen Online e-kitapları  Tür :  e-kitap
  Konu :
  İçerik : Akademisyen Online Veritabanı (AOV), yerleşik zaman ve mekân anlayışını tümden değiştiren küresel yayıncılığın Türkiye’deki temsilcisi olma amacına her geçen gün yaklaşmaktadır. Sağlık Bilimleri ve Tıp başta olmak üzere, Sosyal Bilimler ve Spor Bilimleri ve diğer alanlarla birlikte 2500’ü aşan yayın sayısını, diğer yayınevi paydaşlarıyla Türkiye ölçeğinde bir e-kitap platformuna dönüştürme çalışmalarını, hizmete sunma evresine girmiş bulunmaktadır.

  Akademisyen Online Veritabanı, akademisyenlerden araştırmacılara, kişisel kullanımdan kamusal alana, okullardan üniversitelere, ilgi alanında yer alan tüm kesimlere hizmet verme amacı içindedir.

  Not: Öncelikle sisteme kurumsal mail adresinizle kayıt olmanız gerekmektedir. Kaydınızı oluşturduktan sonra  Akademisyen Online Veritabanını kullanabilirsiniz.

  Abonelik Durumu :  

 •  
  Turcademy  Tür :  e-Kitap Veri Tabanı
  Konu : Çok Disiplinli: Sosyal ve Beşeri Bilimler Kategorisi
  İçerik : Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi’ne ait 6256 Sosyal ve Beşeri Blimler alanında Türkçe kitap elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır.
  Abonelik Durumu :  Abone
 •  
  SAYISAL E-KİTAP  Tür :  Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu
  Konu : Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.
  İçerik : 

  Yapı Kredi Yayınları’nın tüm e-kitapları, Anlatıcı, HR İnsan Kaynakları, Öykü Gazetesi, Sözcükler, Varlık Dergisi, Yapı Kredi 'nin Cogito ve Kitap-lık dergileri ile birlikte SAYISAL KiTAP aboneliğiniz kapsamında tüm kullanıcılarınıza açılmıştır. 

  Akbank Sanat Yayınları, ART Unlimited Sanat Dergisi, Bikepedia Dergisi, BRIQ Journal, İzmir Akdeniz Akademisi, Keçi Edebiyat, Kültürel Mirası Koruma Derneği, SineFilozofi Dergisi, Tema Vakfı ve Terakki Vakfı Okulları e-kitap ve e-dergileri de açık erişim olarak kullanıma sunulmuştur.

  Broşür

  Kullanım Kılavuzu

  Kaynak Listesi
  Abonelik Durumu :  Abone

 •  
  World e-Book Library  Tür :  e-Kitap
  Konu : 2,800.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar. Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Ekonomi, Yönetim, Kamu, Tarih, Tarım, Tıp, Eğitim, Güzel Sanatlar, Dil, Hukuk, Edebiyat, Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, Antropoloji, Teknoloji
  İçerik : 
  • PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı
  • Her dilde ve her konu başlığında binlerce kitap
  • Eşsiz bir birincil kaynak ve nadir eser koleksiyonu
  • Dünyanın en büyük elektronik kütüphanesi

  İçerik

  2,8 Milyondan fazla multidisipliner doküman!

  • Tüm konu alanlarını kapsamaktadır.
  • 1000 yılı kapsayan bir koleksiyon
  • 200+ dilde kitap ve doküman içerir
  • 1.900.000 + ekitap
  • 1.6 milyon Ansiklopedi makalesi
  • 500.000 üzerinde çeşitli dokümanlar
  • 145.503 dergi
  • 11.158 gazete
  • 15,126 ciltlenmemiş nota
  • 5318 eğitim videosu

   
  Abonelik Durumu :  ABONE

 •  
  IGI Global e-Kitapları  Tür :  e-Kitap
  Konu : TIP, Eğitim, Teknoloji, Fen-Edebiyat, Sağlık Bilimleri, İktisadi-İdari Bilimler.
  İçerik : IGI Global yayınevince 2000-2020 tarihleri arasında basılmış 6339 bilimsel e-kitap ve 233+ akademik dergi kütüphanemiz tarafından tam metin erişimine açılmıştır.

  Dergiler ve kitaplar Web of Science, Scopus, Compendex gibi prestijli endekslerde dizinlenmiştir. 200 farklı konu alanında kitap bölümleri ve makaleler taranabilmektedir.

  IGI Global dergilerinin %1'den az bir kısmı açık erişimdir. Açık erişim makaleler daha fazla atıf alabilmektedir. Amasya Üniversitesi'nden 15/12/2021'a kadar IGI Global dergilerinde kabul edilip yayınlanacak ilk 3 makale için makale basına $1500 olan açık erişim makale ücreti alınmayacaktır. Açık erişim olmayan makale basımı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

  Türkiye'den IGI Global'de kitap bölümü ya da makale yayınlamış 1500'un üzerinde akademik yazar bulunmaktadır.
  Abonelik Durumu :  Satın

 •  
  ProQuest Central E-Kitapları  Tür :  e-Kitap
  Konu : Ebook Open Access Collection, Tıp/Sağlık, Mühendislik, İşletme/Ekonomi, Sanat/Mimarlık ve daha birçok konu başlığında elektronik kitap içermektedir.
  İçerik : 
  Ebook Central Open Access Collection, Springer Nature B.V., Walter de Gruyter GmbH, Bloomsbury Academic, Amsterdam University Press, Open Book Publishers ve Amsterdam University Press’in de aralarında olduğu birçok yayıncıdan binlerce kitap içermektedir.

  Güncel içerik sayısı şu anda 270.532 elektronik kitapdır ve içerik sürekli olarak artmaktadır.
   

  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  Springer Nature Engineering  Tür :  e-Kitap
  Konu : 3900’ün üzerinde Mühendislik elektronik kitap
  İçerik : 2020-2023 yılları arasında İngilizce olarak yayınlanan Springer Nature Mühendislik eKitap R0 (Referans kitaplar hariç) koleksiyonlarına erişim sağlanmaktadır.

  Koleksiyon
  Abonelik Durumu :  Abone

 •  
  EBSCOHost - MasterFILE Reference eBook Collection  Tür :  e-Kitap
  Konu : Bilgisayar, bilim, biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.
  İçerik : MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. 
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  Emerald Social Science eBooks  Tür :  e-Kitap
  Konu : Eğitim ve Sosyoloji konularında 1262 kitabına tam metin erişim sağlar. Alt konu başlıkları: Eğitim yönetimi, eğitim teknolojileri, çok kültürlü eğitim, sosyal medya, sosyoloji, kriminoloji, sosyal teori.
  İçerik : Emerald Yayınevinin Eğitim ve Sosyoloji konularında 1262 kitabına tam metin erişim sağlar. Alt konu başlıkları: Eğitim yönetimi, eğitim teknolojileri, çok kültürlü eğitim, sosyal medya, sosyoloji, kriminoloji, sosyal teori.  
  Abonelik Durumu :  ULAKBİM – EKUAL
 •  
  DİB Dijital Yayınlar Platformu  Tür : 
  Konu :
  İçerik : Diyanet İşleri Başkanlığı Dijital Yayınlar

  ​Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Dijital Yayınlar Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "Dijital Yayınlar Paylaşım Platformu / diyanetyayinlari.gov.tr​ internet sayfasında Diyanet İşleri Başkanlığına ait yayınlar; e-kitap, e-Pub ve sesli kitap formatlarında sunulmaktadır. Hatim ve Türkçe meal setleriyle birlikte özel olarak hazırlanmış zengin video içeriklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.​

  Abonelik Durumu :  Serbest Erişim
 •  
  Atatürk Üniversitesi Yayınevi  Tür : 
  Konu :
  İçerik : Atatürk Üniversitesi Yayınevi tarafından 2023 yılı içerisinde yayımlanan E-Kitapları
  Abonelik Durumu :  Serbest Erişim