Vetis Nedir?  

Üniversite ve araştırma merkezlerinde kullanılan ulusal veya uluslararası elektronik veritabanlarına, kampüs dışından, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan bir araçtır.

Nasıl Kullanırım?  

VETIS’le veritabanlarına bağlanmak isteyenler Üniversite kütüphanesi aracılığı ile veritabanlarına bağlanırlar.

Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyonuna kayıtlı kullanıcılar kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabilirler.

Akademik ve idari personelimiz için Kullanıcı Adı (Kurum sicil numarası), Şifre (kütüphane otomasyon sistemine giriş yaptığınız şifre)

Öğrencilerimiz için Kullanıcı Adı (Öğrenci numarası), Şifre (kütüphane otomasyon sistemine giriş yaptığınız şifre) ile sisteme giriş yapalabillirsiniz.

Kütüphane Otomasyon Sisteminde kaydı olmayanlar, “Üye Ol” butonuna basarak ve gerekli bilgileri doldurup sisteme kaydolabilirler. Bu işlemden sonra kurumsal mail adresine gelecek aktivasyon linkini tıklayarak hesabı aktif hale getirip giriş işlemini yapabilirler.

Oturum açma işleminden sonra veritabanlarını kullanabilirsiniz

Kimler Yararlanabilir

VETİS’i üniversitede bulunan, Yordam Kütüphane Bilgi Belge Otomasyonuna kayıtlı kullanıcılar (akademik / idari personel ve öğrencilerimiz) ile kurumsal e-postaya sahip olup kayıt yaptıran ve aktivasyonunu tamamlayan herkes kullanabilir.

Kütüphane kaydınız aktif değilse kütüphanemize başvurabilir, kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Not: Veri tabanlarında araştırma yapmak için tek seferlik VETİS eklentisini kurmanız gerekmektedir. (Chrome veya Firefox kullanılması zorunludur.)