Infobase  video ve e-dergi içerikli veritabanları  13 Kasım 2020 tarihine kadar üniversitemiz erişimine açılmıştır.

ÖNEMLİ NOT: Veritabanları IP erişimli olduğundan kampus sınırları içerisinde doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Uzaktan erişim için ise aşağıda yer alan kullanıcı adı / şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Kullanıcı adı: amasyatr

Şifre: media

Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar. Ayrıca üniversitenizin video içeriklerini de Infobase’e kendi kurum alanınıza ekleyebilir ve tüm kullanıcılarınızın hizmetine sunabilirsiniz.

Erişim adresi: https://fod.infobase.com/nd_Home.aspx

Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.

Erişim adresi: https://online.infobase.com/HRC/Browse/Product/11

World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır.

Erişim adresi: https://wnd.infobase.com/

Writer’s Reference Center Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar.

Erişim adresi: https://fofweb.infobase.com/wrc/default.aspx