TÜBİTAK ULAKBİM tarafından sağlanan intihali engelleme programı iThenticate üniversitemizin erişimine açılmıştır. Program doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir. iThenticate, akademisyenlerin, hakemlerin ve editörlerin, makale ya da draftları taramalarını sağlar.

iThenticate'e yüklenen her belge büyük bir veri tabanındaki belgelerle karşılaştırılmaktadır. Bu veri tabanı içinde 90.000'den fazla önemli gazete, dergi, süreli yayınlar ve kitapların yanı sıra tüm bunlara ek olarak 17 milyardan fazla web sayfası ve arşivi bulunmaktadır. iThenticate, 70.000'den fazla bilimsel dergiden gelen 30 milyon üzerindeki içeriğin ve 150'den fazla yayınevinden 86 milyon üzeri makalenin bulunduğu veri tabanlarını kontrol etmektedir. Yayıncı ortakları arasında CrossRef, Gale, Emerald, ABC-CLIO, SAGE Reference, Oxford University Press, IEEE, Elsevier, Nature Publishing, Ovid, Taylor&Francis, PubMed, Pearson, McGrawHill, Wiley ve EBSCOhost gibi büyük yayınevleri bulunmaktadır.

iThenticate programını kullanmak isteyen çalışanlarımızın erişim tanımlamaları için semra.adiguzel@amasya.edu.tr ve makbule.tolan@amasya.edu.tr  adresine ad-soyadlarını içeren üniversitemiz adresli elektronik posta adreslerinden [****@amasya.edu.tr] bir e-mail atarak isteklerini bildirmeleri gerekmektedir.

Bilgileriniz sisteme kaydedildikten sonra; sisteme giriş bilgileri belirtmiş olacağınız e-mail adresinize sistem tarafından (info@ithenticate.com  adresli) otomatik gönderilecektir, lütfen bu adresten (info@ithenticate.com ) gelen maili dikkate alıp, e-malinizi kontrol etmeyi unutmayınız.  Tanımlama işlemleri haricindeki kullanıma yönelik diğer bütün işlemler kullanıcı tarafından yapılacaktır. Erişim tanımlandıktan sonra, http://www.ithenticate.com/ adresinden ilgili videoları izleyip, login kısmından giriş yapabilirsiniz.

 

Hızlı Kullanım Kılavuzu İçin Tıklayınız