Değerli Kullanıcılarımız,

Springer Nature yayınevi ile yapmış olduğu dönüşüm anlaşmasının ikinci eğitimini gerçekleştirecektir. 

📅 20 Şubat 2024Salı
⏱ 11.00-12.00 AM
📌Kayıt Linki: Springer Nature-TUBİTAK ULAKBİM-Açık Erişim Anlaşması-Webinar 2

Springer Nature ve TÜBİTAK – ULAKBIM arasında imzalanan ‘Dönüşüm Anlaşması’ (Transformative Agreement, TA)  01 Ocak 2024 itibari ile aktif hale gelmiştir. Ilki 29 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen webinarların devam serisi için sizleri bilgilendirmek isteriz.

Springer Nature ile TÜBİTAK arasındaki dönüşüm anlaşmasına (TA) 200'den fazla kurum dahil edilmiştir. Bu anlaşma kurumlara bağlı ilgili yazarların makalelerini Springer Nature'ın hibrit dergi portföyünde ücretleri karşılanarak açık erişim yayımlamaya hak kazandığı anlamına geliyor. Ayrıca, bu anlaşma ile ilgili kurumların araştımacıları; Springer, Adis, Palgrave, Academic Journals ve Nature portföyündeki dergileri  içeriğine  erişim sağlayabilecektir.

WEBINAR HAKKINDA

TÜBİTAK - ULAKBİM anlaşmasının tanıtıldığı bu webinarda; anlaşmaya hangi kurumların katıldığı, yazar & makale tanımlama, yazarların basvuru sürecinden onay sürecine kadar takip etmesi gereken adımlar da dahil olmak üzere belirli başlıklara değinilecektir. Buna ek olarak  yazarların makalelerini yazma süreçlerine yardımcı olmak adına; iyi bir makalenin nasıl yazılacağına ilişkin ipuçları ve püf noktaları da bu özel oturuma dahil edilecektir. Webinar sonunda soru-cevap kısmında merak edilen ve sıkça sorulan sorular yanıtlanacaktır.

İÇERİK

  • TÜBİTAK – ULAKBIM TA Agreement Overview
  • Eligibility criteria/papers included in the agreement
  • Tips and tricks on writing a successful paper for publishing
  • Applying for funding to publish your article Open Access
  • Q & A

Webinar Dili: Oturum ağırlıklı olarak Türkçe olacak ve birkaç bölüm İngilizce olarak ele alınacaktır.